niedziela, 3 września 2017

Uczniowie i nauczyciele na "Weselu"

Po leniwych wakacjach wracamy pełni zapału do pracy. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego w sobotę, 2 września uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Występ genialnej mieszanej grupy „aktorów – improwizatorów”, do której dołączyło kilka osób „zaprzyjaźnionych”, odbył się w „Galerii pod Piątką” przed lokalną publicznością na czele z włodarzami naszego miasta. Wybrane sceny z obszernego dramatu pozwoliły oddać najważniejsze tematy, wątki tego arcydzieła. Niektóre sceny wywoływały śmiech, pobudzały do refleksji, potwierdzając, że myśl i portrety Polaków Wyspiańskiego są ponadczasowe.

Pierwsza wspólna akcja w ramach Narodowego Czytania była ciekawym doświadczeniem dla wszystkich, mamy nadzieję, że nie ostatnim. Organizatorami 6. edycji Narodowego Czytania byli: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo oraz nasza szkoła. 

Bardzo dziękuję wszystkim, zwłaszcza młodzieży, która skróciła sobie wakacje i bez ociągania uczęszczała na próby. Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz